• Kto sme?

• Sme neplnoorganizovaná škola, ktorú tvoria dva organizačné útvary – základná škola a materská škola. Zriaďovateľom školy je obec Lučivná.

Základná škola s materskou školou má, v školskom roku 2023/2024, tri triedy – jednu triedu materskej školy, ktorú aktuálne navštevuje 23 detí a dve triedy základnej školy, v ktorej plní povinnú školskú dochádzku aktuálne 19 žiakov. Výchovno-vzdelávací proces v triedach základnej školy je organizovaný v spojených ročníkoch v nasledovnej štruktúre:

• I. trieda: 1. - 2. ročník
        • II. trieda: 3. - 4. ročník

Súčasťou školy je školský klub detí, ktorý pracuje v jednom oddelení a zariadenie školského stravovania – školská jedáleň. Škola zabezpečuje výchovu a vzdelávanie detí a žiakov v rámci predprimárneho a primárneho stupňa vzdelávania, poskytuje priestor na výučbu žiakom so zdravotným znevýhodnením a ponúka tiež činnosť v záujmovom útvare. Edukácia reflektuje koncepčný zámer školy a vychádza z celkového cieľa predprimárneho a primárneho vzdelávania, ktorým je všestranné formovanie a rozvoj osobnosti dieťaťa a žiaka a efektívne budovanie východiskovej platformy pre postupné rozvíjanie kľúčových kompetencií detí a žiakov ako základu ich všeobecného vzdelania.

• Základná škola s materskou školou
      • Riaditeľ školy: PhDr. PaedDr. Michal Pankevič, PhD., BBA, MBA mobil: 0911 830 172 e-mail: riaditel@zslucivna.sk Ekonómka / školská jedáleň: Bc. Daniela Fendeková mobil: 0948 767 258 e-mail: ekonom@zslucivna.sk Materská škola: Mgr. Lucia Horká mobil: 0947 968 014 e-mail: zastupca@zslucivna.sk
      • Školská 75/7, 059 31 Lučivna Slovakia
      • 2021668506